Co to jest masaż tantra?

W pośród pośpiechu życia, który jest zazwyczaj wykonywany, łącząc umysł z ciałem, aby być czymś tak złożonym i koniecznym, stworzył uciekanie się do propozycji tak uderzające jak te z busty massage, które są skonsolidowane jako doskonała opcja, która oprócz ustanowienia tego związku, pozwalają osobie do zwiększenia zdolności zmysłowych, bo to jest to, co ostatecznie daje im ten przyjemny wynik, który wpływa w taki czy inny sposób, że wpływa na siebie…

Masaże Tantryczne mają na celu sprawić, że umysł nauczy się czuć i w rzeczywistości nie jest nowy, jest znany z wielu kultur, które praktykowały je przez kilka wieków, stając się postrzegane zwłaszcza między jedenastym a dwunastym wiekiem jako filozofia życia zorientowana na aktywację energii wewnętrznej.

Charakterystyka masażu tantry

Celem tego rodzaju masażu jest poszerzenie świadomości, dlatego jest on wykonywany z dowolnymi akcentami intencji. Implikują one również postawę honoru i miłości, która nie ma nic wspólnego z tym, co byłoby czysto erotycznym masażem.

Aby ułatwić zrozumienie, możemy przyjąć, że jest to rytuał, który budzi i ukierunkowuje energię, w tym energię seksualną. W tym celu używa subtelnych pieszczot na nagim ciele, które z kolei łączy w sobie lekkie ruchy i delikatne tarcie; zaczyna się od stóp i kończy na szyi, w tym w obszarze seksualnym, ale bez masturbacji, ponieważ jego celem nigdy nie jest orgazm ani wytrysk.

Główne zalety masaży tantrycznych

Chociaż wiele par wybiera go dać nowe powietrze do ich życia seksualnego, jego zalety naprawdę iść znacznie dalej, a następnie zobaczymy najbardziej istotne:

  • Trzymaj z dala od lęku i stresu: sesja masażu może pomóc w świadomym oddychaniu, co jest podstawą do znalezienia tego stanu spokoju i harmonii, który całkowicie rozpuszcza zmienione stany.

  • Podnoszą samoocenę: ucząc się świadomości własnego ciała, osoba zaczyna poznawać, doceniać i czuć się o wiele pewniej w odniesieniu do obrazu, który rozpoznaje przed sobą i tego, który projektuje dla innych.

  • Dobre samopoczucie: dzięki uwolnionym endorfinom człowiek doświadcza uczucia spokoju, które stopniowo zaczyna być odzwierciedlane we wszystkich scenariuszach jego życia.

  • Pobudza zmysły: jak wspomnieliśmy na początku, masaż tantra jest odpowiedzialny za aktywowanie każdego z dostępnych nam doznań, a nawet snu, stąd niespodzianka wielu osób, aby odkryć wrażliwość i przyjemność w obszarach, których nawet nie mogłem sobie wyobrazić.

Ulepsz swoje życie masażami

Masaż jest terapeutycznym zastosowaniem leczniczego dotyku. Masaż jest starożytną formą uzdrawiania i relaksacji, a delikatny nacisk rąk dobrze działa na bolesne mięśnie. Masaż nóg nie tylko sprawia, że czujesz się dobrze, ale również przynosi znaczne korzyści zdrowotne, które przyczyniają się do złagodzenia stresu, choroby i bólu.

Samodzielny masaż jest intuicyjnym odruchem w kierunku urazów, przepracowania lub stresu – mówi Goddard College Student Affairs Health Services w swojej publikacji „51 prostych technik relaksacyjnych”. Masaż nóg może pomóc rozluźnić mięśnie nóg, a także przyczynić się do rozluźnienia całego ciała oraz zmniejszenia stresu i lęku. Masaż nóg jest łatwy bez kosztownej i potencjalnie niewygodnej interwencji profesjonalnego masażysty.

Goddard zaleca, aby zacząć od kostki z jedną ręką po obu stronach nogi i masować aż do uda, a następnie zacząć od kostki. Powtórz ten proces pięciokrotnie. Palcami wmasować kolano kolanem pod kołowym naciskiem wokół rzepki, a następnie opuszkami palców podciągnąć tył kolana w górę.